FARMACEUTYKI

Dla kogo mleko hipoalergiczne?

Wiadomo, że najlepszym pokarmem dla niemowląt, nie tylko tych z ryzykiem alergii jest pokarm matki. Alergolodzy zalecają jak najdłuższe karmienie piersią, jednak nie zawsze jest to możliwe, a i tak kiedyś nadchodzi moment odstawienia. Można wtedy wybrać mleko hipoalergiczne lub tradycyjne modyfikowane. Czym różnią się one od siebie.Galeria

witaminy i minerały

Foto: pixabay.com

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Dzieci, których rodzice lub rodzeństwo nie mają alergii, mogą przyjmować normalne mleko modyfikowane. Jeśli jednak któryś z członków najbliższej rodziny ma lub miał w dzieciństwie alergię, zaleca się mleko hipoalergiczne. Różni się ono od” zwykłego” budową cząsteczek białka. Mleko hipoalergiczne ma bardziej rozdrobnione cząstki, co sprawia, że dziecko lżej je przyswaja. Takie mleko hypoalergiczne można kupić w aptece, a nawet w drogerii lub w markecie i jest oznaczone symbolem” HA”.

O wyborze pokarmu decydują rodzice, ale często…

O wyborze pokarmu decydują rodzice, ale często proszą o pomoc pediatrę, który dobrze zna rodzinę dziecka i choroby w niej występujące. Ponieważ mleko hipoalergiczne chroni przed alergią, a nie zwalcza, nie jest stosowne dla maluchów z potwierdzonym uczuleniem, ponieważ takie dzieci potrzebują preparatów mlekozastępczych. Tak jak inne rodzaje mleka, zawiera ono wszelkie potrzebne składniki i witaminy, a często jest wzbogacone o probiotyki, np.

bifidus, który znajduje się w pokarmie matki. Mleka różnią się między sobą także ilością kwasów tłuszczowych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania wzroku i mózgu niemowlęcia. Nie bójmy się podawać mleka HA, jeśli są takie wskazania. Lepiej zapobiegać, niż leczyć. W sklepach jest bardzo duży mlek, np. NAN Expert, Bebilon, Bebiko itd.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>