FARMACEUTYKI

Dobroczynny wpływ kawy na szkliwo zębów?

Niekorzystny wpływ kawy na szkliwo zębów jest powszechnie znanym faktem. Wiemy o przebarwieniach i osadach, które tworzą się w nadmiarze po wypiciu tego wyjątkowego napoju.Nie tylko kawa, ale i wszystkie ciemne…

Nie tylko kawa, ale i wszystkie ciemne napoje mogą przyczynić się do ciemniejszego koloru szkliwa, który później dość trudno jest usunąć. W świetle ostatnich badań jednak wpływ kawy na szkliwo zębów różni się od podobnego działania innych ciemnych napojów. Niewątpliwe jest, że wypijając kilka filiżanek tego napoju zwiększamy ryzyko tworzenia się osadów, a nasze zęby mogą ściemnieć i wyglądać nieestetycznie.

Ciekawym odkryciem jest jednak fakt, że wpływ kawy na szkliwo zębów może być również bardzo pozytywny. Naukowcy odkryli, że kawa posiada dość silne właściwości antybakteryjne. Oznacza to, że przy regularnym jej piciu bakterie nie będą się namnażały. W płytce nazębnej nie będzie dużej ich ilości. Nie zachorujemy więc na próchnicę, ani na inne choroby przyzębia o podłoży bakteryjnym.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, których martwi wpływ kawy na szkliwo zębów, a szczególnie na ich kolor, a którzy nie potrafią zrezygnować z przyjemności, którą daje mała czarna. Pamiętajmy również o regularnym mycie zębów, używaniu nici dentystycznych i sporadycznie środków wybielających. Codzienna higiena jamy ustnej jest niezbędna w pielęgnowaniu zdrowia i urody.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>