FARMACEUTYKI

Kąpiel niemowlęcia z alergią skórną

Niemowlęta i małe dzieci są szczególnie narażone na alergie pokarmowe i skórne. Uczulać mogą je niektóre produkty spożywcze, nawet jeśli są karmione piersią. Wszelkie alergeny z pożywienia przedostają się bowiem do mleka matki. Uczulenia mogą być również spowodowane działaniem substancji zawartych w kosmetykach do pielęgnacji ciała. Do najczęściej obserwowanych symptomów alergii należą wysypki i patologiczne zmiany na skórze dziecka.


dzień matki

Foto: pixabay.com

Pielęgnacja malucha z wrażliwą skórą…

Pielęgnacja malucha z wrażliwą skórą i skłonnością do uczuleń wymaga stosowania łagodnych kosmetyków, przebadanych dermatologicznie i hipoalergicznych. Podrażniona skóra ma tendencje do nadmiernego przesuszania się i łuszczenia. To może powodować z kolei duży dyskomfort u dziecka. Skóra piecze, swędzi, a instynktowne drapanie prowadzi do powstawania stanów zapalnych. W takich przypadkach niezmiernie ważny jest właściwy dobór kosmetyków. Nie powinny zawierać one sztucznych barwników, konserwantów, a nawet kompozycji zapachowych, ponieważ substancje te mogą dodatkowo podrażnić chora skórę. Jednymi z najbardziej polecanych do kąpieli niemowląt i codziennej pielęgnacji ich ciała są emulsje i płyny Oilatum. Ich receptura jest starannie opracowana z myślą o dzieciach cierpiących na AZS, łuszczycę i alergie.

dzień matki

Foto: pixabay.com

Mają działanie łagodzące, nawilżające i jednocześnie…

Mają działanie łagodzące, nawilżające i jednocześnie natłuszczające. Emulsja jest też jednocześnie doskonałym środkiem myjącym i pielęgnującym. Po kąpieli nie trzeba dodatkowo stosować balsamu ani kremu. Emulsja tworzy bowiem na skórze swoistą barierę ochronną zapobiegającą utracie wody. Skóra malucha przez długi czas pozostaje gładka i dobrze nawilżona.

dzień matki

Foto: pixabay.com


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>