FARMACEUTYKI

Kreatyna – legalny anabolik

Kreatyna w kręgu kulturystów i osób korzystających z siłowni jest znanym związkiem chemicznym. A to dlatego, że wchodzi w skład legalnych anabolików – suplementów służących do szybkiego przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej. Sprawą oczywistą jest, że właśnie na tym zależy wszystkim osobom uprawiającym sporty siłowe. Warto wiedzieć, że kreatyna stanowi stały składnik mięśniowej masy.


kwas hialuronowy

Foto: pixabay.com

Jej zadanie polega na uczestniczeniu w wielu…

Jej zadanie polega na uczestniczeniu w wielu przemianach chemicznych zachodzących w organizmie człowieka, a które powodują skurcz mięśniowy. Trzeba mieć świadomość, że kreatyna, poza przyspieszaniem tempa przyrostu masy mięśniowej, posiada jeszcze wiele innych zalet. Zaliczyć do nich można: zwiększenie odporności na ból, chroni przed powstawaniem zakwasów( poprzez ograniczanie powstawania kwasu mlekowego ), zwiększa wchłanianie białek. Warto także koniecznie pamiętać, że zażywanie kreatyny związane jest z koniecznością wypijania sporej ilości wody. Choć kreatyna należy do grupy legalnych środków anabolicznych, u wielu osób nadal budzi wątpliwości.

kwas hialuronowy

Foto: pixabay.com

Są ludzie, którzy zastanawiają się,…

Są ludzie, którzy zastanawiają się, czy zażywanie suplementów, których głównym składnikiem jest kreatyna, nie pozostawia niepożądanych śladów w ludzkim organizmie. Okazuje się jednak, że jest to dość bezpieczny środek, który – jeśli nie przekracza się zalecanej dawki – nie wywołuje skutków ubocznych.

kwas hialuronowy

Foto: pixabay.com


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>