FARMACEUTYKI

Na problemy z oczami

Praca przy komputerze, zanieczyszczenia środowiska, kurz, kosmetyki wpływają na nasze oczy. Powodują podrażnienia, suchość bądź też zmęczenie. Codzienna dbałość o wzrok opiera się na kilku zasadach. Pracujący przy komputerze, co jakiś czas powinni odrywać od niego wzrok i patrzeć w dal. W zakładach pracy, gdzie zewnętrzne czynniki wpływają na wzrok, zalecane są środki ochronne. W słoneczne dni zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych. Oprócz tych kilku zasad o oczy dbamy nawilżając je, gdy są suche bądź koimy, gdy są zmęczone.Na rynku dostępne są różne…

Na rynku dostępne są różne preparaty mające chronić oczy, ale i usuwać podrażnienia. Jedną z rozpoznawalnych marek są krople do oczu Visine. Do wyboru kilka rodzajów, do oczu suchych, zmęczonych oraz klasyczne. Proste stosowanie, mały pojemniczek, dlatego można je mieć przy sobie będąc w pracy czy na wyjeździe. Osoby pracujące przy komputerze przez kilka do kilkunastu godzin dziennie, najczęściej uskarżają się na zaczerwienione, piekące oczy. Stosowanie kropli Visine powoduje nawilżenie oczu, dzięki czemu ustępuje zaczerwienie oraz pieczenie oczu. Wystarczy jedna kropla trzy do czterech razy dziennie i chwila odpoczynku, by nasz wzrok powrócił do normy. Zmęczony wzrok jest sygnałem do zadbania o niego, aby zapobiec suchości. Krople wspomagają odprężenie, eliminując podrażnienie. Stan suchości oka daje o sobie znać przez kilka objawów.

kosmetyki

Foto: pixabay.com

kosmetyki

Foto: pixabay.com

Jest to światłowstręt, pieczenie, łzawienie, ból,…

Jest to światłowstręt, pieczenie, łzawienie, ból, przymglenie widzenia, uczucie jakby coś znajdowało się pod powieką. W tego typu przypadkach konieczne jest sięgnięcie po preparat głęboko nawilżający i oczyszczający oko. W każdym domu znaleźć powinny się krople do oczu, które leczą stany zapalne oka. Codzienne narażenie na czynniki zewnętrzne mogą wywoływać obrzmienia, przekrwienia czy zapalenia. Krople Visine złagodzą stan zapalny. Ich użytkowanie jest bezpieczne, a stosowane zgodnie z zaleceniami rzadko powodują wystąpienie skutków ubocznych.


1 komentarz

  1. Irmina

    Niewątpliwie praca przy komputerze jest męcząca dla oczu. Stąd też powinno się robić regularne przerwy, a także pamiętać o tym, by siedzieć w odpowiedniej odległości.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>