FARMACEUTYKI

Niebezpieczne zatoki

Jesienią większość z nas dopada przeziębienie. Mając słabszą odporność, często łapiemy i wirusy grypy, które potrafią wyrządzić naprawdę wiele niedobrego. Czasem konieczny jest antybiotyk. Bardzo często tym sezonowym chorobom towarzyszą bóle zatok. Częste sygnały, które dają nam zatoki – w postaci ostrego bólu czoła, policzków, żuchwy oraz okolic oczu – nie mogą być przez nas lekceważone.


leczenie grypy

Foto: pixabay.com

Zwłaszcza jeśli bóle nasilają się podczas schylania,…

Zwłaszcza jeśli bóle nasilają się podczas schylania, towarzyszy im światłowstręt. Kiedy natomiast pojawia się gorączka, sytuacja naprawdę staje się poważna. Może bowiem okazać się zwykłe objawy przeziębienia, nieleczone, przez lata zaowocowały zapaleniem zatok. Tu konieczny z pewnością już będzie antybiotyk. Antybiotyk dzisiaj zastępuje dawniejsze „ściąganie” treści z zatok. Antybiotyk nie może w tym wypadku być traktowany jako zło konieczne. Należy zażyć go natychmiast.

przeziębienie objawy

Foto: pixabay.com

Zresztą, najprawdopodobniej ból, jaki będziemy odczuwali podczas zapalenia, nie odwiedzie nas od leczenie, za którego podstawę lekarz wyznaczy antybiotyk. Można wspomóc się domowymi inhalacjami z rumianku i innych ekstraktów ziołowych. Antybiotyk nie może jednak zostać zastąpiony przez domowe sposoby leczenia. To zbyt ryzykowne, jeśli już mówimy o poważnym stanie zapalnym.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>