FARMACEUTYKI

Nowość – krem Eucrin – powrót do młodości

Oglądając swe stare zdjęcia możesz poczuć się zaskoczony widząc, jak promienną twarz miałaś jako nastolatka. Prawdopodobnie też gdzieś tam w umyśle nadal masz to samo wyobrażenie swojej osoby. dobrze napięta skóra bez zmarszczek, wystające policzki i wysokie czoło. Jak można jednak zbliżyć się znów do tego ideału. Według naukowców odpowiedzią jest przede wszystkim kwas hialuronowego( HA ). Miałaś go bardzo wiele za młodu, ale niestety jego ilość w skórze spada z wiekiem.Być może zresztą nieraz słyszałeś o kwasie…

Być może zresztą nieraz słyszałeś o kwasie hialuronowym wcześniej. Jest on przecież ważnym składnikiem popularnych wypełniaczy kosmetycznych, które w profesjonalnych gabinetach piękna wstrzykuje się w naszą skórę celem większego uwypuklenia ust, wypełnienia zmarszczek czy ogólnego wygładzenia cery. Istnieje powód jego popularności. Kwas hialuronowy ma niezwykłą zdolność magazynowania dużych ilości wody w skórze, bowiem pochłania i wiąże mniej więcej 1000 razy więcej wody, niż waży. Gdy nam go jednak zaczyna brakować, zwykle koło czterdziestki, a czasem i wcześniej, cera staje się sucha, obwisła i pomarszczona.

dodając nam wiele lat. Gdy zaś jest go jeszcze dużo, lub gdy wprowadzimy go do niej sztucznie, na przykład strzykawką, cała ta woda, którą wiąże, nadyma skórę, zwiększając jakby jej objętość i elastyczność, które przywracają jej młody wygląd. Nie trzeba jednak od razu brać zastrzyku. Szczęśliwie dla nas kwas hialuronowy działa też przy jego nakładaniu bezpośrednio na skórę, na przykład w formie nowego preparatu Eucrin krem.

Dzieje się tak, gdyż skóra może absorbować kwas już na poziomie komórkowym, odżywiając i wypełniając jej głębsze warstwy. Zwalcza tym samym nie tylko obwisłości i zmarszczki, ale i plamy starcze czy słoneczne. Może również zwiększać odporność cery na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Krem Eucrin przeznaczony jest na dzień i na noc, głównie do skóry suchej dojrzałej, możemy używać go jednak już wcześniej, nawet po 35 roku życia, gdyż to dobry moment na rozpoczęcie walki z pierwszymi, delikatnymi jeszcze zmarszczkami.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>