FARMACEUTYKI

Oszczędna metoda antykoncepcji – wkładka

Jakby na to nie patrzeć – seks kosztuje. Brzmi to niewiarygodnie i brutalnie, ale wbrew pozorom nie chodzi tu absolutnie o najstarszy zawód świata. Nie wszystkie dzisiejsze pary decydują się na potomstwo, albo świadomie ograniczają jego liczbę. Mimo to, nadal chcą współżyć i tu zaczynają się finansowe schody.


spirala antykoncepcyjna

Foto: pixabay.com

Dlatego właśnie, niektóre kobiety decydują…

Dlatego właśnie, niektóre kobiety decydują się na spirale, czyli hormonalne wkładki antykoncepcyjne. O ile za prezerwatywę należy płacić każdorazowo, za tabletki również należy raz ja jakiś czas zostawić pieniądze w aptece, a kalendarzyk kosztuje nerwy – o tyle wkładka hormonalna jest zakładana jednorazowo co jednocześnie pozwala na jednorazowy koszt antykoncepcji. Antykoncepcyjne wkładki hormonalne zostały pomyślane już bardzo dawno, bo aż w XIX wieku. Nie były jednak wystarczająco skuteczne i dopiero w latach pięćdziesiątych opracowano doskonałą wersję wynalazku jakim była hormonalna wkładka antykoncepcyjna.

Ich działanie jest skuteczne, ponieważ…

Ich działanie jest skuteczne, ponieważ hormonalne wkładki antykoncepcyjne zakłada się głęboko w macicy gdzie pozostają przez okres kilku( a nawet kilkunastu. )lat. Za każdym razem gdy ma dojść do zapłodnienia, antykoncepcyjna wkładka hormonalna blokuje zagnieżdżenie się zarodka w macicy, dzięki czemu nie dochodzi do ciąży.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>