FARMACEUTYKI

Rady na bóle miesiączkowe

Organizm kobiety został przystosowany do noszenia w sobie potomstwa i rozrodu. Dar ten niestety połączony jest z niedogonieniem jakim jest miesiączka i ból menstruacyjny. Pamiętaj jednak, że będąc kobietą nie musisz się męczyć i zgadać na comiesięczne cierpienie.Ból menstruacyjny u każdej kobiety jest inny…

Ból menstruacyjny u każdej kobiety jest inny. Jedne praktycznie wcale go nie odczuwają, inne w tym okresie są niezdolne do prawidłowego funkcjonowania. Okazuje się, że ból miesiączkowy jest tak silny, że nie możemy sobie z nim poradzić. Aby twoje bóle podczas miesiączki były łagodniejsze i nie doskwierały ci w takim stopniu powinnaś zacząć uprawiać sport. Aktywność fizyczna powoduje, że krew szybciej krąży w organizmie i nie tworzą się zastoje.

Organizm dotlenia się, rozciąga i rozluźnia. Systematyczne uprawianie jakiegokolwiek sportu wpłynie na funkcjonowanie organizmu, a ty od razu poczujesz się lepiej. Co jednak zrobić, kiedy ból menstruacyjny dopada cię nagle.

Warto w takich sytuacjach skorzystać z dobrodziejstwa termoforu, który rozgrzeje podbrzusze albo zaparzyć sobie herbatkę z rumianku, który spowoduje rozluźnienie mięśni gładkich. Jeżeli tylko możesz staraj się tabletki przeciwbólowe zostawić na sam koniec, jako ostateczność w pozbyciu się bólu. Pamiętaj, że tabletki przeciwbólowe to czysta chemia, wiec po co dodatkowo męczyć organizm?.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>