FARMACEUTYKI

Suplement dla przyszłych rodziców – Inofolic

Suplementacja dla przyszłych mam to wiele produktów, substancji, wśród których najbardziej znany i zalecany jest bez wątpienia kwas foliowy. Wiele mówi się też o tym, że idealnie byłoby gdyby ciąża była zaplanowana, a organizm wcześniej przygotowany na to piękne, ale niełatwe wyzwanie. Suplementacja kwasu foliowego stanowi istotną cześć takich przygotowań. Szczególnie w przypadku osób, które starają się o dziecko.


inofolic

Foto: pixabay.com

Tym bardziej, że są takie preparaty jak…

Tym bardziej, że są takie preparaty jak Inofolic, który ze względu na skład i spektrum działania może być zalecany parom, a nie tylko przyszłym mamom. Oczywiście suplementację można włączyć również w trakcie trwania ciąży, po konsultacji z lekarzem. Inofolic to wyjątkowy suplement, który łączy działanie kwasu foliowego oraz inozytolu. O tym, że kwas foliowy jest niezbędny wie chyba każda przyszła i obecna mama. Działanie takie jak wzrost komórek matczynych, pozytywny wpływ na system nerwowy oraz mózg są bardzo ważne dla każdej kobiety.

inofolic

Foto: pixabay.com

A przecież kwas foliowy to również zapobieganie uszkodzeniom cewy nerwowej u płodu, wpływ na rozwój, prawidłową wagę, wzrost płodu i noworodka. Zawarty w suplemencie Inofolic kwas foliowy wspomaga tez produkcję krwi oraz prawidłowy metabolizm homocysteiny. Drugim ważnym składnikiem jest myo-inozytol, który jest budulcem błon komórkowych. Ze względu na specyfikę działania Inofolic jest zalecany nie tylko kobietom, ale parom, które starają się o dziecko.

inofolic

Foto: pixabay.com

W przypadku kobiet wiele mówi się o działaniu suplementu Inofolic w zakresie wpływu na gospodarkę hormonalną, regulowanie cykli, powrót owulacji. Zaleca się go szczególnie kobietom z PCOs. Myo-inozytol wchodzi również w skład spermy, a zatem suplementacja jest jak najbardziej wskazana dla mężczyzn starających się o dziecko. Inofolic jest dostępny w formie saszetek, których zawartość rozpuszcza się w wodzie. Zalecane dawkowanie to 1 saszetka dziennie.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>