FARMACEUTYKI

Suplementy diety w ciąży

Prawidłowa dieta i zdrowy tryb życia przyszłej mamy są niezwykle ważne dla jej dziecka. Zbilansowane posiłki, witaminy, minerały, ale także ruch – to wszystko ma pozytywny wpływ na rozwój małego człowieka i działa również na korzyść ciężarnej. Czas oczekiwania na nowego członka rodziny jest pełen radości. Warto zadbać również o to, by upłynął spokojnie. Substancje odżywcze są ważne dla organizmu każdego z nas.


kwas hialuronowy

Foto: pixabay.com

Jednak przyszłe mamy powinny szczególnie dbać…

Jednak przyszłe mamy powinny szczególnie dbać o swoje zdrowie. Dzięki odpowiedniej diecie dostarczają swojemu dziecku składników potrzebnych do jego rozwoju, a, niestety, często codziennie spożywane posiłki nie pozwalają na przyswojenie odpowiedniej dawki mikro- i makroelementów. Oczywiście w ciąży należy wystrzegać się wysoko przetworzonej żywności, konserwantów oraz używek. Warto pić dużo wody, jeść owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste i ryby. Oprócz tego lekarze zalecają przyszłym mamom uzupełnianie poziomu substancji odżywczych poprzez stosowanie suplementów diety. Kapsułki LadeeVit to dawka witamin i minerałów oraz kwasów Omega-3 polecana nie tylko ciężarnym, ale także kobietom karmiącym. Zawiera 11 witamin, w tym kwas foliowy i biotynę oraz magnez, żelazo, cynk, selen, jod, miedź i mangan.

owoce morza

Foto: pixabay.com

Dzięki suplementom diety dostarczamy do organizmu…

Dzięki suplementom diety dostarczamy do organizmu substancji, których często brakuje w naszym jadłospisie – nawet jeśli staramy się przestrzegać zasad zdrowego żywienia. Takie witaminy, jak kwas foliowy zapobiegają powstawaniu wad układu nerwowego u dziecka, wiec są niezwykle ważne i powinna przyjmować je każda przyszła mama. Ponadto prawidłowy poziom witamin i minerałów w organizmie utrzymuje nasz organizm w dobrej formie i pozwala na jego szybką regenerację po porodzie. Również mamy karmiące powinny stosować suplementy diety nie tylko dla zdrowia dziecka, ale i swojego.

kwas hialuronowy

Foto: pixabay.com


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>